Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 9. prosince 2023 Vratislav

Navrhuji nechat vládu kanonizovat, aneb hledá se advocatus diaboli

21. 02. 2021 17:16:40
Kanonizace či svatořečení je proces prohlášení nějakého člověka za svatého. Má několik fázi. Člověk je označen nejprve za Služebníka Božího, pak za Ctihodného, Blahosloveného a nakonec za svatého.

Vláda se stará o naše dobro. Přináší nám celé hordy dobra, ať chceme nebo nechceme. Jen pár reptalů a konspirátorů má problém to přijmout. Naposledy pro nás připravila dvojí dobro roušek či jednoho respirátoru. Už nestačí jedna ušitá rouška. Dvě jsou víc než jedna. To snad chápe každý. Chirurgická je víc než ta ušitá. Respirátor je víc než rouška. Nejsou dvě málo, Antone Pavloviči?

Paretovo pravidlo říká, že s 20 % procentním úsilím, dosáhneme 80 % výsledku. Pokud je jedna rouška 20 %, dvě roušky by měly znamenat 160 % výsledku – tedy smrtelná rána pro koronavirus. Nebo se vám to nezdá?

Pokud nové nařízení vejde v platnost a lidé se jím opravdu začnou řídit, bude to znamenat finanční zátěž pro jednu čtyřčlennou rodinu asi 50000 Kč/rok. Kratší dobu to nejspíš platit nebude, že? To je v pohodě, ne? Nechystáme se přece tento rok na žádnou dovolenou.

Je možné, že někteří nezodpovědní lidé, kterým je bližší něco do úst než cizí zdraví, začnou podvádět. Budou používat jeden jednorázový respirátor celý měsíc a navíc si ho půj­čo­vat po rodině, podle toho, kdo právě potřebuje jet na nákup, nebo budou náhodně měnit pořadí těch dvou roušek, co budou mít na tváři. Za to už vláda nemůže – za to můžou oni – nezodpovědní občané. Konspirátor by řekl, že vláda opět připravuje optimální podmínky pro šíření viru, ale není to pravda.

My vládě sice nerozumíme a už se o to ani nesnažíme, ale my ji věříme. Co prohlá­šení vlády to perla. Co restrikce to malý zázrak.

Aby se nám lépe věřilo, bylo by vhodné konání vlády nějak posvětit. Co třeba kanoni­zace? Když už ne celou vládu, tak alespoň vybrat kandidáty na svatou trojici – Babiše, Hamáčka a Blatného. Fázi Služebníka Božího a pana Ctihodného můžeme rovnou přeskočit. Začali bychom hned na úrovni Blahosloveného. Jak říká Matoušovo evangelium 5,3: Blaho­slavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské.

Proces svatořečení má ale jeden problém. Vyžaduje promotora víry – ďáblova advokáta, někoho, kdo bude proces svatořečení rozporovat, protože mu sám nevěří. Ano, je potřeba najít nevěřící – konspirátory – jednoho nebo celý tým. Nominovat do této úlohy bychom mohli třeba jednoho Klause, Berana a jim podobné.

Proti konspirátorům by se měl postavit tým advocatus Dei či angeli – Božího advokáta, který všem ukáže, že vláda vždy jednala a jedná správně ve prospěch lidí a nikoliv svůj. To čela tohoto týmu bych nominoval pana Prymulu (do třetice snad nezklame), záda by mu kryli šéf lékařské komory Milan Kubek a statistik Ladislav Dušek. Na pozadí by mínění a obavy lidí usměrňoval virolog Jaroslav Flegr.

Arbitra v tomto procesu by se mohl ujmout z pozice svého postavení jeho Eminence kardinál Domi­nik Duka. Nejsem si však jist, zda by dokázal být v tomto případu dostatečně nestranný, zda by neměl tendenci, pro jednou, nadržovat služebníkům ďábla.

Pokud by proces kanonizace úspěšně proběhl, byla by vláda svatá. Byla by nad zákon (i ústavu). Už by se nikdo neodvážil tvrdit, že porušuje demokratický řád. Její počínání by bylo posvěcené a už by nepotřebovala ani zrádné hlasy z opozice. Mohla by vytvořit nové Covidové náboženství, prodávat odpustky, vyhlásit klatbu na odpůrce Covidu a začít pronásledovat heretiky.

Zlé jazyky by mohly tvrdit, že takový postup by mohl vyvolat nové husitské války, ale nevěřte tomu. Lidi už jsou zlenivělí a pan Hamáček se svými vodními děly by to nedopustil. Blaničtí rytíři budou dál spokojeně snít svůj sen, že bude ještě hůř.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Advocatus_diaboli

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kanonizace

https://managementmania.com/cs/paretovo-pravidlo

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nebezpeci-noveho-vladniho-narizeni-z-respiratoru-se-stane-klobouk-143320#dop_ab_variant=519621&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=sD0oyDsV0Tu-202102201820&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Autor: Rostislav Szeruda | neděle 21.2.2021 17:16 | karma článku: 13.50 | přečteno: 219x

Další články blogera

Rostislav Szeruda

Jak nám ukrajinská krize zavařila doma

Válka na Ukrajině nám přinesla ekonomickou krizi – obrovskou inflaci, nedostatek plynu, velké zdražení paliv a energie, migraci. Kdoví, co nás ještě čeká? A za všechno může Putin. Opravdu za všechno?

11.9.2022 v 17:44 | Karma článku: 45.25 | Přečteno: 6478 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Co nám válka na Ukrajině ukázala 2

Stejně tak jako jsem proti dráždění a provokování divokých zvířat a považuji za velmi ne­ro­zumné zahrávat si s těmi velkými, silnými a v případě ohrožení agresivními, byl jsem vždy také proti tomu zahrávat si s ruským medvědem,

25.8.2022 v 17:29 | Karma článku: 29.73 | Přečteno: 1018 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Co nám válka na Ukrajině ukázala

Co nám válka na Ukrajině ukázala? Za prvé, že přísloví, že není radno dráždit hada holou nohou a také medvěda, potažmo ruského, zadní částí těla, stále platí. Jinak hrozí, že o něco, co je nám blízké a bylo samozřejmé, přijdeme.

16.8.2022 v 17:26 | Karma článku: 38.80 | Přečteno: 1556 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Rozhovor s ďáblem 4

V roce 1937 začal psát Napoleon Hill, autor bestselleru Myšlením k bohatství, knihu Jak přelstít ďábla. Tato kniha je velmi troufalá a nadčasová. Představuji si, na co by se zeptal pan Hill ďábla dnes a jakou by dostal odpověď.

28.1.2022 v 17:42 | Karma článku: 18.08 | Přečteno: 369 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Michal Grešlik

Ženy v ukrajinských ozbrojených silách "důkazem" zoufalé situace?

Válka sama o sobě je zoufalá situace. Tak se podíváme na ten "důkaz" v podobě žen v Ukrajinských ozbrojených silách

8.12.2023 v 23:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Nadežda Serafínová

Skupina 8884

V utorok 5. januára Slovenskom otriasol zverejnený email, v ktorom sa niekto vyhráža odpálením výbušnín v troch slovenských školách. Dotyčný sa vysmieva polícii a požaduje 100-tisíc eur v kryptomenách, inak začne zabíjať.

8.12.2023 v 21:04 | Karma článku: 3.63 | Přečteno: 139 | Diskuse

Jan Lněnička

Slovo roku – Signál!

Nevím, jaké bude to oficiální slovo roku, ale pro mě je jím „signál“. Dříve bych si jej ani nevšiml, nyní, kdykoliv jej slyším, stěny zvukovodu se rozechvějí, kladívko narazí na kovadlinku a třmínek, znervózním.

8.12.2023 v 18:06 | Karma článku: 18.99 | Přečteno: 219 | Diskuse

Michal Grešlik

Herman Lehmann, česká stopa mezi indiány?

Je pátek, proč se nepobavit? Jelikož jako děti jsme se hráli na indiány, stručná reakce na "prémiový" článek o "českém" indiánovi.

8.12.2023 v 15:34 | Karma článku: 9.61 | Přečteno: 123 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Má smysl volit

Chodit k volbám a hodit hlas do urny smysl má. Doporučuji to. Uleví se vašemu svědomí a budete mít dobrý pocit, že se na špíně vládnutí nijak nepodílíte. Víc ale od toho nečekejte.

8.12.2023 v 13:30 | Karma článku: 13.93 | Přečteno: 152 | Diskuse
Počet článků 103 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1303

Jsem člověk zajímající se o lidskou duši a její podstatu. Vyznávám svobodu myšlení a slova. Jsem autorem několika knih. Mé nejnovější knihy: Rytíři Slavelonu (2020) a aktuálně na Amazonu Schrödinger's cat and a new view of the world (2022).

Mé stránky: Kvantová dušewww.szeruda.cz

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

Nádor ho připravil o část úst, teď Kvasnička míří do Událostí. Výzvu přijímám, říká

Moderátor Josef Kvasnička (51) v minulosti kvůli zhoubnému nádoru v čelisti přišel o čtvrtinu úst a zubů a musel se...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...