Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. února 2024 Dorota

Miss politické korektnosti

23. 02. 2020 18:59:34
Nejsem ten, kdo by nějak zvlášť miloval soutěže krásy typu Miss ČR, Miss World, Miss Uni­verse či jakékoliv jiné Miss. Připadaly mi a připadají mi jako komercializace krásy. To, co ale předvedlo tento rok Německo je i na mne moc.

Jednou v životě jsem navštívil módní přehlídku. Nelíbilo se mi to. Šaty tam před­vá­děly samé hodně podvyživené žirafy. Nic pěkného – alespoň ne pro mě. Na modelkách, módních přehlídkách a soutěžích Miss mi vždy vadilo, že na nich prakticky nenaleznete dívky výšky 170 cm a méně; většina dívek na těchto soutěžích má výšku mezi 175 – 180 cm, i když průměrná výška žen je u nás asi 168 cm. Nadpoloviční většina žen tedy v této soutěži nemá šanci nehledě na to, jak pěkné jsou. To mi vadí. Já sám patřím k těm, co o ženách tvrdí, že co je malé, to je milé.

Nemyslím si, že krása ženy spočívá v kostře potažené kůží. Na mumie se člověk může jít podívat do muzea, nemusí se kvůli tomu pořádat soutěže krásy. Na soutěžích krásy sice tento extrém není typický, ale bohužel, co se týká modelek, některé tak opravdu vypadají. Mentální anorexie či bulimie není pro modelky a mladé dívky, co se jim snaží podobat, nic neznámého. Krása může získávat hodně zkreslené podoby.

Představa krásné ženy na soutěžích Miss bývá poněkud deformována komerčními zájmy modelingových, módních a reklamních agentur v pozadí. Určitě neodpovídá zcela archetypu krásné ženy, jak ho máme každý ukrytý ve svém podvědomí. I tak obvykle všechny soutěžící představují mimořádně krásné ženy. To, že ta, kterou bych volil já, nikdy nevyhraje, je už jiná věc.

Přiznávám, na základě svého přesvědčení, že ženy jsou prostě to krásnější pohlaví, že jedinou pasáž ze soutěže Miss, kterou jsem byl kdy ochoten zhléd­nout, je promenáda v plavkách. Navíc, obvykle více pozornosti věnuji dívkám menším s výraz­nějšími tvary. Nemám zájem poslouchat žádná moudra a naučené fráze typu, že nejvíc ze všeho, co si přejí, je světový mír. To já taky, ale kvůli tomu nepůjdu na soutěž krásy. Moje výhrady vůči soutěžím typu Miss se ale omezují na to, že když mě to nebaví, tak se na to nekoukám; respektive, když už se na to koukám, koukám se jen na to, co se mi líbí.

Krása není pro život ta nejdůležitější hodnota ani to správné kritérium. Navíc, každému z nás se líbí reálně něco trochu jiného. Tak je to dobře. Když jsem se ale dočetl, že v pokro­kovém Německu proběhne Miss bez plavek, poněkud mě to zaujalo. Brzy jsem ale zjistil, že jsem to špatně pochopil, protože hned v první větě se psalo, že i bez mužů – v porotě. Ženy prý mají spíše odhalovat svou osobnost než krásu. Soutěž krásy už nespočívá v přízemní tě­lesné kráse ale v „autentičnosti“ žen. Muži by to zřejmě nepochopili, a tak byli vyloučeni z poroty – žádné poměrné zastoupení.

Jak se Německý experiment povedl? Co k tomu říct? Vyhrála 35-letá Němka. Můžete se podívat sem. Mohlo to ale dopadnout i hůř. Obávám se, že nahrazení soutěže krásy soutěží v „autentičnosti“ může nakonec vést k tomu, že ženy v porotě budou víc sexy, než samotná Miss. Jednoho dne by tak mohl Miss vyhrát muž cítící se právě ženou.

Nová forma soutěže Miss je ve své podstatě útok na muže, kterým se líbí ženy, a je to útok na ženy, které se rády líbí. Mrzačení soutěže krásy v rámci byznysu, který tuto soutěž platí, je jedna věc, ale mrzačení této soutěže v rámci politické korektnosti je absolutní katastrofa.

https://ac24.cz/en/-/soutez-krasy-v-nemecku-nove-probehne-bez-plavek-a-bez-muzu-v-porote?redirect=%2F&fbclid=IwAR0KhTdRGAwt9GRUyvisbGIjjzI3CeBd4b46WL4nTSi5sgPBs1qON55dSck

https://www.expres.cz/celebrity/miss-nemecko-2020-leonie-von-hase.A200223_083949_dx-celebrity_bk

Autor: Rostislav Szeruda | neděle 23.2.2020 18:59 | karma článku: 37.66 | přečteno: 1687x

Další články blogera

Rostislav Szeruda

Jak nám ukrajinská krize zavařila doma

Válka na Ukrajině nám přinesla ekonomickou krizi – obrovskou inflaci, nedostatek plynu, velké zdražení paliv a energie, migraci. Kdoví, co nás ještě čeká? A za všechno může Putin. Opravdu za všechno?

11.9.2022 v 17:44 | Karma článku: 45.25 | Přečteno: 6481 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Co nám válka na Ukrajině ukázala 2

Stejně tak jako jsem proti dráždění a provokování divokých zvířat a považuji za velmi ne­ro­zumné zahrávat si s těmi velkými, silnými a v případě ohrožení agresivními, byl jsem vždy také proti tomu zahrávat si s ruským medvědem,

25.8.2022 v 17:29 | Karma článku: 29.73 | Přečteno: 1018 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Co nám válka na Ukrajině ukázala

Co nám válka na Ukrajině ukázala? Za prvé, že přísloví, že není radno dráždit hada holou nohou a také medvěda, potažmo ruského, zadní částí těla, stále platí. Jinak hrozí, že o něco, co je nám blízké a bylo samozřejmé, přijdeme.

16.8.2022 v 17:26 | Karma článku: 38.80 | Přečteno: 1557 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Rozhovor s ďáblem 4

V roce 1937 začal psát Napoleon Hill, autor bestselleru Myšlením k bohatství, knihu Jak přelstít ďábla. Tato kniha je velmi troufalá a nadčasová. Představuji si, na co by se zeptal pan Hill ďábla dnes a jakou by dostal odpověď.

28.1.2022 v 17:42 | Karma článku: 18.08 | Přečteno: 370 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Medula

Vivat Green deal. Nulové uhlíkové stopy lze dosáhnout. Důkaz je na světě.

To se pár chytrých hlav dalo dohromady a řekly dost. A není náhoda, že se těch pár chytrých hlav sešlo v bruselském panoptiku a v sekretariátech jejich českých místodržících. Víte, co to znamená? Že jsme zase o krok napřed...

26.2.2024 v 9:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Pavel Chalupský

Podobnost nikoliv však náhodná.

Je 22. únor. Venku jak na jaře a ne uprostřed kalendářní zimy. Co se dá dělat. Milovníci zimních sportů si radovánek neužívají, silničáři si lebedí a řidiči jsou taky spokojení. Procházím městským parkem a...

26.2.2024 v 7:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 63 | Diskuse

Michael Laitman

Duchovno není jen pro izolované skupiny. Je pro celé lidstvo.

Omar Chajjám, muž, který se hluboce ponořil do hledání smyslu života, dospěl k závěru, že vše, čeho si kdysi vážil a pro co žil, je zbytečné. Jeho poznání se odráží v celém jeho díle a poukazuje na marnost jeho snah.

26.2.2024 v 4:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 34 | Diskuse

Jan Lněnička

Panu prezidentovi se splnilo Mozartovské přání – má tři hlavy!

Ve filmu Amadeus si ve scéně u parukáře si Mozart vybírá paruku a říká: „Všechny jsou tak krásné. Proč nemám tři hlavy?“ Druhou hlavou Petra Pavla je Vojtěch Šeliga, tou první je Eva Hromádková.

25.2.2024 v 19:27 | Karma článku: 25.22 | Přečteno: 421 | Diskuse

Pavel Liprt

"Cash only" aneb "Keine Kartenzahlung möglich"

V dnešní době je již používání platební karty běžnou záležitostí v mnoha zemích světa, (včetně) kromě Německa.

25.2.2024 v 17:35 | Karma článku: 18.41 | Přečteno: 796 | Diskuse
Počet článků 103 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1304

Jsem člověk zajímající se o lidskou duši a její podstatu. Vyznávám svobodu myšlení a slova. Jsem autorem několika knih. Mé nejnovější knihy: Rytíři Slavelonu (2020) a aktuálně na Amazonu Schrödinger's cat and a new view of the world (2022).

Mé stránky: Kvantová dušewww.szeruda.cz

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...