Pondělí 9. prosince 2019, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

Věř a víra tvá Zemi uzdraví

19. 11. 2019 17:10:08
Máme zde nové náboženství – klimazelené. Ještě nenašlo Boha, ale už má své svaté, a brzy zřejmě i své mučedníky. Nehlásá naději ale neodvratnou zkázu, pokud nepřij­meme jeho svatá dogmata za své a nebudeme se dle nich chovat.

Děti i vy dospělé poslouchejte pohádku o zlatém Jezulátku, jak média udělala z obyčejné Grety svatou Gretu. Kanonizovala ji v přímém přenosu. Malá neznámá ekologická aktivistka s mnoha problémy se přes noc stala GretaStar SuperStar.

Greta Thunbergová je podle její matky schopna vidět CO2 – plyn, který je bez barvy, bez chuti a zápachu a neodráží ani nepohlcuje světlo ve viditelné oblasti spektra. Je to zázrak nebo jen bujná fantazie? Jestlipak tedy vidí, jak se jí kouří od pusy, když mluví?

Švédská církev vyhlásila Gretu za nástupce Ježíše Krista, možná ve snaze přilákat do kostela více lidí. Víme již, že má zázračné schopnosti, když dokáže vidět CO2. Vyhnala také novináře jak Ježíš kupčíky z krámu. Dokázala i okouzlit božského Leonarda DiCapria, takže na tom možná něco bude. Ten ji dokonce označil za vůdkyni naší doby a sklidil za to víc jak šest miliónů lajků. To se vyplatí.

Klaní se jí sám velký Arnold Schwarzenegger, Barack Obama, Hillary Clintonová a řada dalších celebrit by s ní bylo rádo na obálce nějakého časopisu. Je třeba si koupit odpustky do ekologického nebe za cestování tryskáči, kupování si luxusních aut, neekologických jachet a obrovských domů. Je třeba se kát za uhlíkovou stopu, kterou za sebou zanechali, a Greta jim dá rozhřešení.

Čekám, kdy se na pultech knihkupectví objeví Gretino evangelium, i když z principu to není možné, protože evangelium znamená dobrá zpráva a Greta je spíše na ty zlé. Greta je charakter. Odmítla milionovou prebendu ve formě ekologické ceny. Snad se alespoň dočká Nobe­lovy ceny míru. Když to nevyšlo tento rok, povede se to ten příští.

Kdyby měl Ježíš takové PR a marketing jako má Greta, na celém světě by dnes existovalo jedno jediné náboženství. Jenže na rozdíl od Grety Ježíš nebyl produktem marketingu. Musím se přiznat, že nemám právě důvěru v proroky, jejichž narození nezvěstovala na obloze jasná hvězda, a při jejichž smrti se Země nezahalila do tmy.

Možná bych spíše přirovnal Gretu k císaři Konstantinovi I. Velikému. Ten viděl na obloze znamení Krista (XP) a uslyšel hlas, který říkal: „V tomto znamení zvítězíš“. Stejně tak Greta vidí na obloze CO2 a slyší zřejmě ty stejná slova. Jak Konstantin I. ukončil pronásledování křesťanů a učinil z něj státní náboženství, tak Gréta z velmi sporných názorů klimatologů, vytváří státní náboženství pro celý západní svět.

Konstantin svolal První nikajský koncil, který přijal tzv. nicejské vyznání víry – dogmata, o jediné správné víře. Kdo je nevyznával, automaticky se stal heretikem – kacířem. Všechny spisy a knihy, které nebyly v souladu s novou vírou, měly být spáleny. Dříve pronásledované náboženství začalo pronásledovat své odpůrce – i ty, co dříve stáli na stejné straně. Parado­xem je, že Konstantin I. takřka až do své smrti zůstal pohanem.

Greta chce, aby lidé cítili vinu, výčitky svědomí a sociální stigma z létání, používání spa­lo­vacích motorů, topení uhlím a v podstatě i za to, že dýchají. Sama ale nemá problém si dát jídlo z plastových krabiček. Nemá ráda kritiku ani od svých odpůrců ani od novinářů. Co kdyby novináři měli nevhodné dotazy, šířili blbou náladu nebo veřejnost nevhodně informovali? Chce, aby FB umlčel její kritiky, jinak ztratí požehnání z její pří­tom­nosti na této sociální síti. Blíží se tak doba, kdy bude zakázáno mít jiný názor na klima než Greta, nebo špatně mluvit o obnovitelných zdrojích energie, jako je tomu už v Německu.

Klima-aktivisté žádají, aby se ženy v Evropě a USA, které málokdy mají dvě děti, vzdaly rození dětí v zájmu záchrany planety a klimatu úplně, protože dítě je prý to nejhorší pro životní prostředí, co může být. Jiní akti­visté se o to víc starají o to, aby ženy v Kongu mohly mít víc než šest dětí. Nejspíš tedy vzdělané děti ničí přírodu víc než ty méně vzdělané. Proto je zřejmě vhodné pro děti v pátky místo školy stávkovat pro klima. Nebudou pak přemýšlet, jak omezit spotřebu plastů, jak je likvidovat, jak zvýšit efektivitu solár­ních článků, jak lépe skladovat energii či vymýšlet nové pohony aut, ale za to půjdou vždy ochotně stávkovat za lepší klima, aby pak večer spokojeně zasedly u svých PC, mobilů, TV, zapnuly si klimatizaci a zlobily se na rodiče, že jim ještě nekoupili jejich nové ekologické auto na elektřinu z elektráren, jež chtějí zrušit.

Kladu si otázku, zda mám podlehnout diktátu doby a přijmout nové klimatické nábožen­ství za své. Myslím však, že i když cítím potřebu ochraňovat přírodu a planetu před emisemi, plasty a znečištěním všeho druhu, zůstanu heretikem a dám přednost (vědecké a technické) gnosi před slepou a zaslepenou vírou.

Nemám nic proti Gretě jako člověku. Každý má právo na svůj názor či postoj. Přeji jí, aby poznala pravdu, ať je jakákoliv. Spíš mám averzi vůči Grétě jako symbolu a vůči lidem, kteří z ní vytvořili tento takřka náboženský symbol a chtějí po stejně starých dětech, aby zpívaly: „Hosana, svatá Greto zachraň nás!“ Tito lidé nebudou váhat nasadit jí trnovou korunu a na záda naložit kříž, když usoudí, že je to dobré pro lepší klimazítřky a jejich politické a ekonomické cíle. Proto tedy, drazí klima byznysmeni, klima politikové a klima maniaci: „How Dare You!“

https://magazin1.sk/matka-grety-tvrdi-ze-jej-dcera-ma-nadprirodzene-schopnosti-a-vidi-volnym-okom-oxid-uhlicity/?fbclid=IwAR2ffhp1Q0T7bN3cwOz1aHUvp1eKdmVzuj9zyj2pNrouIU8D97DQt-ln6Zw

www.rukojmi.cz/clanky/8926-svedska-cirkev-prohlasila-gretu-za-nastupce-jezise-krista

https://tn.nova.cz/clanek/dicaprio-se-setkal-s-gretou-hercova-slova-jeji-odpurce-rozhodne-nepotesi.html

https://www.expres.cz/zpravy/greta-thunberg-klima-dicaprio-schwarzenegger.A191104_145248_dx-zpravy_peve

https://pravyprostor.cz/vsechno-co-jste-kdy-nechteli-vedet-o-grete-ale-presto-vam-to-rekli-a-naopak/

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/greta-thunbergova-nobelova-cena-za-mir-ekologie-aktivismus.A191011_162241_zahranicni_jhr

https://www.euro.cz/byznys/svaz-prumyslu-v-nemecku-nesmi-ocernovat-obnovitelne-zdroje-rozhodl-soud-1472151?utm_source=euro_cz&utm_medium=newsletter&utm_campaign=clanek&fbclid=IwAR0Pm_PN2A2AgwwnIyrGa8qpGm1Y2KxN-kU8XkC-8UHcb7tcOO4g59FnuiY

https://megazpravy.cz/greta-thunberg-pozaduje-po-facebooku-aby-umlcel-jeji-kritiky-a-vyhrozuje-odchodem-z-teto-site/?fbclid=IwAR2WcTNq3tnQoBoFtJUCtyQ0pFdXmMNAnVVfjXG-iGliECu8fqael-VBCE0

https://aeronet.cz/news/climagenda-podivny-pripad-16-lete-grety-thunberg-a-zidovske-deti-za-skolou-s-transparenty-proti-oteplovani-globaliste-zahajili-proces-zneuzivani-deti-pro-politicky-boj-na-medialni-fronte/?fbclid=IwAR1i3F2CWFZ7Ui7ipdZJpxB_o8axcHXl36rkb1kiJuk5ziQrxrN6_jFgMxA

https://www.lidovky.cz/svet/nechci-rodit-abych-zachranila-svet-desitky-zen-se-zrekly-budoucich-deti-kvuli-globalnimu-oteplovan.A190311_172845_ln_zahranici_krev#utm_source=lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=kolotoc

https://pravyprostor.cz/jak-clovek-v-tisni-pomaha-matkam-mit-vice-deti-v-kongu/?fbclid=IwAR3lu2d2Ww8Foa2_fmjT2PWL3XBFSFEyRQhyLnfP4uy25I1S0CyxzkyTByY

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/greta-thunbergova-odmitla-prijmout-ekologickou-cenu-a-s-ni-spojeny-milion-40301761?dop-ab-variant=17&seq-no=1&source=hp

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/93856/ekologie-naruby-aneb-jak-skolacka-greta-zachranuje-klima-haldami-plastoveho-odpadu.html

Autor: Rostislav Szeruda | úterý 19.11.2019 17:10 | karma článku: 18.06 | přečteno: 276x

Další články blogera

Rostislav Szeruda

Turecká invaze

„To jsou Kurdové,“ řekl nám pohrdavě náš turecký průvodce na výletě do Istanbulu asi před třiceti lety, když jsme se vzpamatovali ze šoku. Ne každý den se člověku stane, aby potkal na rušné ulici medvěda – běžícího medvěda.

13.10.2019 v 19:02 | Karma článku: 29.80 | Přečteno: 1224 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Medicína, věda a homeopatie

Homeopatie je alternativní léčebná metoda, která používá tak malé dávky léčebných látek, že v jejich léčebných preparátech prakticky žádné účinné látky nejsou. Pro širokou vědeckou obec je tak tato metoda léčení nepřijatelná.

3.7.2019 v 16:46 | Karma článku: 17.14 | Přečteno: 620 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Jako mravenci a včely

Víc hlav, víc rozumu, říká jedno rčení. Dva lidé vyřeší problém snadněji než jeden. Tlupa přežije spíše než osamělý lovec. Společenství hmyzu jeví inteligentnější vzorce chování než jedinci, co je tvoří.

3.6.2019 v 17:01 | Karma článku: 12.29 | Přečteno: 357 | Diskuse

Další články z rubriky Životní prostředí a ekologie

Richard Neugebauer

Redukce

Celou věc je třeba řešit systematicky a podle předem přijatých pravidel. Když se má rušit patriarchát, proč ne také matriarchát, infantiarchát a seniorarchát?

5.12.2019 v 14:12 | Karma článku: 7.88 | Přečteno: 157 | Diskuse

Mirek Matyáš

Tragédie v ČR jménem elektromobilita.

Zdálo by se, že elektromobilita je v ČR na postupu - pro ty kteří mají informace z okolních zemí je jasné, že se naopak stále propadáme.

5.12.2019 v 7:07 | Karma článku: 18.83 | Přečteno: 1321 | Diskuse

Valtr Sodomka

Ekologie v praxi, aneb jak chudí přispívají na bohaté.

Nadpis je samozřejmě poněkud bulvární, za což se hned na začátku omlouvám, ale současně mám pocit, že si použití pojmu „chudý“ můžu dovolit, protože na průměrnou mzdu v ČR, tedy 34.105,- Kč jako většina občanů "nedosáhnu".

3.12.2019 v 15:52 | Karma článku: 27.36 | Přečteno: 964 | Diskuse

Tomáš Ouředník

Město Čáslav žádá o doplacení více než půl miliardy za uložení odpadu na skládku

Skládkový byznys miliardáře Daniela Křetínského řeší velké problémy. Jde o miliardy. O peníze se hlásí Hořovice, Benátky nad Jizerou, Mšeno a právě Čáslav. Téma, které mě dlouhodobě zajímá.

2.12.2019 v 15:43 | Karma článku: 10.48 | Přečteno: 371 | Diskuse

Jan Lněnička

Ropák - největší ekolog

Největší přínos pro záchranu planety přinášejí firmy, o kterých si myslíme, že právě ony Zemi škodí nejvíce. Podle kodexu blogera nemohu napsat jejich jména, ale i tak je našinec pozná.

2.12.2019 v 15:41 | Karma článku: 6.68 | Přečteno: 297 | Diskuse
Počet článků 78 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1063

Jsem člověk zajímající se o lidskou duši a její podstatu. Vyznávám svobodu myšlení a slova. Jsem autorem několika knih. Má nejnovější kniha: Nový pohled na lidskou duši a vědomí. 

 

Mé stránky: Kvantová dušewww.szeruda.cz

 

Volím Trikolóru!

Najdete na iDNES.cz