Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 26. února 2024 Dorota

Potřebujeme novou silnou pravicovou stranu

24. 05. 2019 19:27:47
Patřím do generace, která zažila vládu jedné strany. Mám pocit, že se ta doba vrací zpět. Stran máme sice na pohled hodně, ale jako by se posouvaly na jednu hromadu, která pro mne osobně nevoní. Chtělo by to čerstvý vítr.

Žijeme v době, kdy Evropu a ve velké míře i svět ovládá levice. Není to ale tradiční levice zaměřená na ochranu pracujících lidí, zajištění jejich sociálních jistot a snažící se zabránit tomu, aby se nůžky mezi bohatými a chudými příliš rozevíraly. Není to ani komunistická či postkomunistická levice hlásající třídní boj. Komunisté i sociální demokraté mizí ze scény. Na jejich místo nastupuje levice hlásající anarchismus a kulturní marxismus pod pláštíkem libe­rální demokracie.

Stále více můžeme pozorovat řadu nezdravých trendů zleva, které se pokoušejí o relativizaci pravdy, morálky, základních hodnot i historie. Snaží se o omezování svobody slova, šíření politicky korektních lží, dehonestaci pro ně nežádoucích názorů a jejich zastánců. Práva menšin z okraje společnosti by nejraději povýšili nad práva většinové společnosti, tradiční role mužů a žen nahradili genderem a tradiční národní kulturu vymazali multikulturou. Demokracii by ohnuli tak, aby umožnila vládu samozvaných elit. Pro tohle vše je potřeba, aby vznikla nová pravicová a konzervativní strana, která by hájila tradiční a osvědčené hodnoty.

Proč nová? Jediná silná pravicová strana, která zde v minulosti existovala, ODS ztratila již dávno svůj politický i morální kredit, podlehla korupci a prodala sama sebe. Ze strany s jasnými vizemi zůstala jen beztvará hmota s trochou falešného pozlátka bez valné chuti, ale za to již poněkud nevábného odéru. Tato strana existuje spíše z toho, co bylo, než co může nabídnout svým voličům kromě negativní rétoriky vůči politickým konkurentům. Vyvrhla nepohodlné za nepo­­hodlné názory, ale ponechala si arogantní až vulgární ale za to loajální straníky typu Topolánka, Novotného a Langa.

Jakých hodnot bych si u nové strany konzervativní a pravicové orientace cenil?

 1. Hájení svobody slova a projevu – v dnešní době můžeme pozorovat tendence omezit právo vyjádřit názor, který neodpovídá přání určitých politických a nátlakových sku­pin. Hrozí nám, že určité věci a témata nebude možno podrobit kritice ani o nich věcně diskutovat. Začíná to bany na sociálních sítích, v diskusních fórech, pokračuje to obstruk­ce­mi, rušením veřejných vystoupení, ostrakizováním i napadáním názo­ro­vých odpůrců a ome­zením svobody po projevu to končí. Kde končí svoboda pro­je­vu, tam končí i demokracie.
 2. Prezentace slušnosti nikoliv politické korektnosti. Politikové se rádi napadají, urá­žejí, cokoliv je jim dobré, aby své protivníky poškodili, a očekávají, že za to získají od svých voličů plusové body, aniž by sami museli přijít s něčím konstruktivním. Kde to jsme, když zastupitel ODS Lang vyhrožuje podřezáním? Na dru­hou stranu si politikové dávají pozor, aby pravdu zaobalili do poli­ticky korektních frází, aby neřekli něco, za co by mohli být „morálními autoritami“ kritizováni. To je nutno změnit. Politik musí mluvit slušně ale zcela jednoznačně a bez obalu.
 3. Konzervatismus stavějící na tom, co se v minulosti osvědčilo a odmítající vše, co historicky vedlo k chaosu, válkám a nenávisti ve společnosti. Je třeba se postavit všem nesmyslům, povyšujícím práva zločince nad práva oběti, práva menšin z okraje spo­leč­nosti nad práva většinové společnosti, genderových nesmyslů nad přirozeností. Poškodíte-li stromu kořeny, zahyne. Potřebujeme kořeny.
 4. Pragmatismus zaměřený na výsledky. Je třeba přijmout prostý fakt, že lidem je bližší košile než kabát. Strana bez jasného ekonomického a daňového programu, který by zvýšil životní úroveň většiny obyvatelstva, nemá na pravicové scéně, co dělat. Občan nemá být závislý na státu, ale stát na občanovi. Pravice by měla ekonomický a daňový systém dělat, co nejjednodušší, protože zjednodušení přináší funkčnost, a nikoliv ho zatěžovat tisící regulacemi a omezeními pro občana.
 5. Podpora střední třídy. Střední třída představuje skupinu obyvatel, na níž by měl stát stavět. Jedná se o asi 70% obyvatelstva, které přináší státu stabilitu, prosperitu a pře­de­vším svobodu. Bez silné střední třídy je země rozdělena na skupinku bohatých elit a masu chudých, kterou lze snadno, za příslib prebendy, ovládat. Dovoz laciné pra­cov­ní síly je ve své podstatě vždy pokusem obohatit koncerny na úkor jejich zaměstnanců, rozšířit masu chudých, poslušných a nesvobodných; a přitom tíhu takto vzniklých sociálních problémů přenést na stát.
 6. Hájit národní zájmy a suverenitu. Česká republika je malá ale strategicky umístěná země. Vždy jsme museli nějak vycházet s velkými mocnostmi, které nás chtěly ovládnout vojensky, politicky či ekono­micky. Sotva jsme se vymanili z područí Moskvy, hrozí nám, že budou o nás (v podstatě bez nás) rozhodovat politikové někde v Bruselu, Berlíně či Paříži. Ztratíme-li národní suverenitu, přijdeme brzy i o svou národní identitu. Nejspíš se pak nestaneme ekonomicky vyspělou zemí, ale budeme pokračovat v kariéře levné montovny a ekonomické kolonie Německa. Aby se to nestalo, měly by být pro nás vzorem země, jako je Izrael, Japonsko či Jižní Korea – politicky, ekonomicky i vojensky. Důležitá je pro nás také spolupráce v rámci V4+, vyváže­ná politika a ekonomické vazby na všechny strany.
 7. Nenechat se korumpovat. Ze všech stran k nám proudí „dobro“ všeho druhu. Fondy EU nás zásobují penězi, abychom mohli mít cyklostezky na světové úrovni, Norsko nám posílá peníze, abychom si vylepšili školství, prodali své děti a nechali je proškolit v rámci moderních ideologií. Nezávislá justice dostává zahraniční příspěvky, aby byla ještě nezávislejší. To, že nám někdo dává na něco peníze, ještě neznamená, že je to pro naše dobro. Spíš je třeba se ptát: Cui bono?
 8. Apolitické školství. Své děti posíláme do školy, aby získaly vědomosti a dovednosti prospěšné pro život a ne proto, aby jim tam někdo za peníze z nějakých fondů před­nášel něco nad rámec státem schválených osnov, aby se vzdělávaly o mírumi­lov­nosti některých náboženství, genderových teoriích, byly zatahovány do politických půtek či ekonátlakových skupin. Školy by měly produkovat vzdělané lidi a odborníky, nikoliv se snažit za každou cenu vzdělat nevzdělatelné.
 9. Ekologie bez ideologie. Ekologie by měl být boj za čistotu prostředí, nikoliv pro­stře­dek politického boje či nátlaku, prostředek pro blokování výstavby silnic a dálnic, prosazo­vání ekologických nesmyslů ve formě nevýkonných vysavačů, nesmyslných emisních norem či zadrátováním ulic nabíjecími šňůrami pro elektromobily.
 10. Víra ve smysl existence. Člověk nemusí věřit v Boha, ale měl by věřit, že naše exi­stence i konání má smysl, že máme my i naše děti budoucnost, že nebude po nás po­topa ani, že nezanikne civilizace kvůli bláznovství mocných.

Když se na politické scéně objevili Realisté, doufal jsem, že budou pravicovou politickou stranou, kterou tato země potřebuje. Nestalo se. Po té, co byl pan Fiala tak "hodný" a vyhodil ze strany pana Václava Klause mladšího, opět cítím naději, že se zde objeví nová silná pravicová strana, které by bylo možno hodit ve volbách svůj hlas.

Autor: Rostislav Szeruda | pátek 24.5.2019 19:27 | karma článku: 31.01 | přečteno: 631x

Další články blogera

Rostislav Szeruda

Jak nám ukrajinská krize zavařila doma

Válka na Ukrajině nám přinesla ekonomickou krizi – obrovskou inflaci, nedostatek plynu, velké zdražení paliv a energie, migraci. Kdoví, co nás ještě čeká? A za všechno může Putin. Opravdu za všechno?

11.9.2022 v 17:44 | Karma článku: 45.25 | Přečteno: 6481 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Co nám válka na Ukrajině ukázala 2

Stejně tak jako jsem proti dráždění a provokování divokých zvířat a považuji za velmi ne­ro­zumné zahrávat si s těmi velkými, silnými a v případě ohrožení agresivními, byl jsem vždy také proti tomu zahrávat si s ruským medvědem,

25.8.2022 v 17:29 | Karma článku: 29.73 | Přečteno: 1018 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Co nám válka na Ukrajině ukázala

Co nám válka na Ukrajině ukázala? Za prvé, že přísloví, že není radno dráždit hada holou nohou a také medvěda, potažmo ruského, zadní částí těla, stále platí. Jinak hrozí, že o něco, co je nám blízké a bylo samozřejmé, přijdeme.

16.8.2022 v 17:26 | Karma článku: 38.80 | Přečteno: 1557 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Rozhovor s ďáblem 4

V roce 1937 začal psát Napoleon Hill, autor bestselleru Myšlením k bohatství, knihu Jak přelstít ďábla. Tato kniha je velmi troufalá a nadčasová. Představuji si, na co by se zeptal pan Hill ďábla dnes a jakou by dostal odpověď.

28.1.2022 v 17:42 | Karma článku: 18.08 | Přečteno: 370 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ondřej Šebesta

Nenechme si vnutit poraženectví

Nesmíme zapomínat na to, že se republice daří velmi dobře, asi nejlíp v její historii. Tím netvrdím, že se nůžky nerozevírají a že nejsou mezi námi spoluobčané, kteří tak tak vycházejí se svými příjmy.

26.2.2024 v 7:00 | Karma článku: 5.99 | Přečteno: 128 | Diskuse

Martin Mařák

Bez migrace Evropa zemře hlady

Myslím si, že v nastávajících volbách se hraje i o to, aby se podobní blázni a naprosto nevhodní politici pro výkon jim svěřené funkce nedostali nejen coby poslanci do Evropského parlamentu, ale ani do Evropské komise.

25.2.2024 v 13:12 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 561 | Diskuse

Miroslav Gruner

Víme, že Ukrajina se minskými dohodami zavázala uskutečnit místní volby a to nesplnila ...

V lednu 2022 uvedl O.Danilov, předseda ukrajinské Rady národní bezpečnosti, v rozhovoru pro AP, že Západ by neměl Kyjev tlačit do plnění minských dohod o zastavení bojů na Donbasu (seznam.cz: "Ukrajina nechce plnit minské dohody")

25.2.2024 v 8:33 | Karma článku: 37.20 | Přečteno: 1042 | Diskuse

František Kašpárek

Oči doširoka zavřené

Navalnyj, Lira, Assange. Co tyto případy spojuje a naopak rozděluje? Jsme vždy a za každých okolností v souladu s evropskými hodnotami?

24.2.2024 v 13:10 | Karma článku: 26.70 | Přečteno: 342 | Diskuse

Petr Kopáček

2 roky statečného boje Ukrajiny – porážka Ruska by nám stačit neměla

Když budeme jako Česko a EU chtít, Rusko nemá šanci. Česku se pomoc Ukrajině vyplatí. Zvažme nyní založení evropské obranné aliance, na pomoc USA nelze spoléhat navždy. A porážka Moskvy nestačí - lepší by bylo rozdělení Ruska.

24.2.2024 v 12:38 | Karma článku: 19.43 | Přečteno: 776 | Diskuse
Počet článků 103 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1304

Jsem člověk zajímající se o lidskou duši a její podstatu. Vyznávám svobodu myšlení a slova. Jsem autorem několika knih. Mé nejnovější knihy: Rytíři Slavelonu (2020) a aktuálně na Amazonu Schrödinger's cat and a new view of the world (2022).

Mé stránky: Kvantová dušewww.szeruda.cz

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...