Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Braňme se!

10. 06. 2017 19:40:11
Uteč nebo bojuj! Základní pravidlo přežití v divokém světě moderním člověkem trochu pozapomenuté znovu vstupuje pod vlivem islámského terorismu do našich životů.

Co nám brání efektivně se bránit? Určitě to není jen náš věk, síla, pohlaví, dovednosti, či zda máme zbraň nebo ne. Nemusíme být hrdiny ani zbabělci, ale

  1. Bojíme se, že když se budeme bránit, bude to horší. Útočník ublíží nám nebo našim blízkým. Je-li útočník větší, silnější, má zbraň, je jich na nás několik, pak je na pováženou začít se bránit. Je lepší jim dát, co chtějí a neriskovat zranění či smrt. Někdy však útočníkovi nejde o „drobné“, ale jeho cílem je cíleně nám ublížit, pak je na místě pokusit se utéct, schovat se, a pokud to není možné, se bránit ať už to umíme nebo ne, protože jde o život a všechno ostatní je vedlejší.
  2. Bojíme se, že útočníkovi ublížíme. Možná se tato obava jeví směšná, ale tento strach je možná ještě silnější než předchozí. Pokud není člověk patologicky narušený, má zábrany udeřit druhého člověka nebo mu způsobit zranění svou zbraní. Nevycvi­čení vojáci mají tendenci střílet nad hlavy nepřítele, i když jim jde o život. Člověk bránící se svou střelnou zbraní zaváhá, když má střelit do muže, který se na něj řítí s nožem, a ten ho pak ubodá. Člověk, který má černý pás v nějakém bojovém umění, se nemusí ubránit slabšímu a méně trénovanému útočníkovi jen proto, že má zábrany a útočník ne. A o tom to je. Útočník je obvykle bez zábran a obránce zábrany má. Jakmile ale jednou zábrany obránce jsou prolomeny, běda útočníkovi.
  3. Máme strach z pomsty. Zatímco předchozí dva typy strachu byly spíše emocionální, strach z pomsty je spíše racionální. Dobře, říkáte si, tomuto dementovi se mohu ubránit teď a tady. On si ale na mne pak někde počká nebo si počká na někoho z mých blízkých, podpálí mít auto či dům, pozve si na mě kamarády nebo si na mě počkají jeho sou­kme­novci. Nepustíme se do bitvy, protože bychom vyvolali válku, kterou bychom nejspíš prohráli. Abychom překonali tento strach, je dobré vědět, že v tom nejsme sami. Pokud nemáme mocné přátele či vlastní gang, je hodně dobré vědět, že stát je na vaší straně a v případě potřeby ochrání vás i vaši rodinu.
  4. Máme strach z následků. Jedná se opět o racionální formu strachu. Když už se nezalekne­me útočníka ani jeho kamarádů, můžeme se často oprávněně bát následků, které náš čin vyvolá. Můžeme být zatčeni, vyslýcháni, obviněni a dokonce souzeni, že jsme se bránili neoprávněně či nepřiměřeně. Můžeme přijít o práci a náš předchozí celkem dobrý život se zhroutí.

Z toho všeho je zřejmé, že je velmi obtížné se bránit, jste-li v tom sami. Strašně důležité je, zda jsou stát a zákony na vaší straně. Proklamace typu, že žijeme v právním statě, a tudíž by se lidé neměli sami bránit, jsou hrozně nebezpečné. V Londýně policie dokázala zneškod­nit teroristy do 8-mi minut. To je obdivuhodné, přesto během této doby zemřelo hodně lidí.

K tomu, aby vás někdo zranil či zabil, nejsou potřeba dlouhé minuty, ale stačí sekundy. Když se ocitnete v ohrožení života, budete v tom dlouhé minuty či dokonce desítky minut sami. Proto se potřebujete bránit a bránit se účinně a efektivně bez ohledu na následky, které to zanechá na zdraví a životě útočníka.

Nežijeme ve špatné době, ale také ne v ideální době. Kdybychom žili v ideální době, byl bych jeden z prvních, kdo si přál a žádal, aby lidé nenosili ani nedrželi střelné ani chladné zbraně. Hrozí-li nám ale reálné vnější i vnitřní ohrožení, je nesmysl snažit se lidi odzbrojit nebo omezit jejich schopnost se bránit skrze přísné zákony.

Některé evropské země významně omezují právo svých občanů na obranu. Nesmíte nosit ani použít na svou obranu nůž, pepřový sprej natož střelnou zbraň. Mezi nejstupidnější nápady patří, že byste měli mít právo se bránit jen po setmění. Přece byste nechtěli ublížit agresorovi, jehož život je dle neomarxistických norem stejně cenný jako ten váš.

Přitom vždy obyčejný občan bude ten, kdo bude čelit zlodějům, lupičům, sexuálním násilníkům či teroristům v první linii. Nebude to politik skrytý za svou ochrankou a zdmi svého sídla. Důležité je, aby stát stal za svými řádnými občany, chránil je a umožňoval jim účinně se bránit, budou-li napadeni. Postaví-li se občan nevyprovokovanému hrubému násilí, i když způsobí útočníkovi smrt, měl by stát být vždy na jeho straně. Jen tak stát může chtít, aby jeho občané stáli za ním, bude-li napaden či ohrožen.

My občané bychom měli být velmi citliví na veškeré snahy politiků omezit naše právo a schopnost se bránit. Jakékoliv snahy odzbrojit obyvatelstvo zvláště v nejisté době se rovnají snaze ho porobit a to bychom neměli dopustit, je-li nám život milý.

Autor: Rostislav Szeruda | sobota 10.6.2017 19:40 | karma článku: 37.48 | přečteno: 1424x


Další články blogera

Rostislav Szeruda

President non grata

Pan prezident Miloš Zeman vyhrál demokratické volby. Dobojováno jest – přesto zbraně zřejmě hned tak ještě neutichnou. Miloš Zeman se nezmění a jeho oponenti také ne. Čeká nás další hodně perné i peprné prezidentské období.

28.1.2018 v 17:23 | Karma článku: 31.35 | Přečteno: 899 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Má existence vesmíru význam?

Má existence člověka jako vědomé bytosti ve vesmíru nějaký význam? Jsou dvě možnosti – nemá absolutně žádný význam anebo má absolutní význam. Záleží na tom, zda vesmír bez přítomnosti vědomé inteligence může existovat.

21.1.2018 v 17:46 | Karma článku: 18.49 | Přečteno: 622 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Volme prezidenta, volme dobře!

Jakého prezidenta chceme, jakého si zasloužíme a jakého si nakonec zvolíme? Záleží nám na tom? Přijmeme vítěze a zapomeneme na poražené? Budeme své volby litovat? To jsou otázky, na něž se již brzy dozvíme odpověď.

7.1.2018 v 17:49 | Karma článku: 14.26 | Přečteno: 484 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Zakažme dětem pohádky!

Podle „odborníků“ prý pohádky nejsou pro děti vhodné, protože jsou plné předsudků a archaických stereotypů. Mají v nich být skryty škodlivé ideologie, rasová jednotvárnost a, bože představ si, i nenávist k ženám.

28.11.2017 v 18:33 | Karma článku: 36.64 | Přečteno: 1294 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Kamas

Strašení Babišem. Proč to nefunguje?

Stal se z toho již český folklór. Snad každá politická strana má velkou část programu postavenu na jediném člověku - aktuálně premiérovi ČR. Buď s ním chtějí vládnout nebo se proti němu vymezují. Výsledek? Stabilních 35% voličů...

18.2.2018 v 0:25 | Karma článku: 10.82 | Přečteno: 265 | Diskuse

Monika Pilloni

Itálie: učí Korán a arabštinu tím, že bije klackem 3leté až 10leté děti

Itálie, Pordenone. Korán, arabština a bití dětí: vyšetřována 33letá, neautorizovaná učitelka původem z Bangladéše. Vyšetřována za zločin týrání dětí a neautorizovaný výkon povolání.

17.2.2018 v 21:30 | Karma článku: 31.80 | Přečteno: 1107 | Diskuse

Alena Stratilová

Praha a zbytek, nebo zbytek a Praha, lépe řečeno proč i sami sebe dělíme

Před volbami a i nyní, je to stálé téma. Ozývající se hlasy o rozdělané společnosti. Kdo, dělí společnost a proč se necháme dělit "pražáci to zase rozhodnou" bylo slyšet častokrát v den voleb.

17.2.2018 v 16:00 | Karma článku: 8.13 | Přečteno: 422 | Diskuse

Ivo Hnilica

Sestavování vlády - chytré "lišky" vítězí ?

Chceme jednat o vládě. Větší pokrytectví jaké předvádějí volebně “nízko příjmové” strany, člověk hned tak nevidí! Hnutí ANO 2011, by se dále nemělo zdržovat při sestavování vlády a přijmout podporu od výše jmenovaných stran a začí

17.2.2018 v 14:13 | Karma článku: 30.89 | Přečteno: 743 | Diskuse

Dalibor Bartoš

Bezpečnost ve světě i doma

Změna bipolárního světa, který byl charakterizován bojem dvou protikladů, tedy sovětského komunizmu a amerického kapitalizmu na druhé straně skončil v roce 1990. A zahájila se doba oligopolní organizace světa. Dnes máme ve světě

17.2.2018 v 12:01 | Karma článku: 8.39 | Přečteno: 248 | Diskuse
Počet článků 59 Celková karma 21.37 Průměrná čtenost 1075

Jsem člověk zajímající se o lidskou duši a její podstatu. Vyznávám svobodu myšlení a slova. Jsem autorem několika knih. Aktuálně mi vychází kniha: Nový pohled na lidskou duši a vědomí.  www.szeruda.cz

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.