Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Braňme se!

10. 06. 2017 19:40:11
Uteč nebo bojuj! Základní pravidlo přežití v divokém světě moderním člověkem trochu pozapomenuté znovu vstupuje pod vlivem islámského terorismu do našich životů.

Co nám brání efektivně se bránit? Určitě to není jen náš věk, síla, pohlaví, dovednosti, či zda máme zbraň nebo ne. Nemusíme být hrdiny ani zbabělci, ale

  1. Bojíme se, že když se budeme bránit, bude to horší. Útočník ublíží nám nebo našim blízkým. Je-li útočník větší, silnější, má zbraň, je jich na nás několik, pak je na pováženou začít se bránit. Je lepší jim dát, co chtějí a neriskovat zranění či smrt. Někdy však útočníkovi nejde o „drobné“, ale jeho cílem je cíleně nám ublížit, pak je na místě pokusit se utéct, schovat se, a pokud to není možné, se bránit ať už to umíme nebo ne, protože jde o život a všechno ostatní je vedlejší.
  2. Bojíme se, že útočníkovi ublížíme. Možná se tato obava jeví směšná, ale tento strach je možná ještě silnější než předchozí. Pokud není člověk patologicky narušený, má zábrany udeřit druhého člověka nebo mu způsobit zranění svou zbraní. Nevycvi­čení vojáci mají tendenci střílet nad hlavy nepřítele, i když jim jde o život. Člověk bránící se svou střelnou zbraní zaváhá, když má střelit do muže, který se na něj řítí s nožem, a ten ho pak ubodá. Člověk, který má černý pás v nějakém bojovém umění, se nemusí ubránit slabšímu a méně trénovanému útočníkovi jen proto, že má zábrany a útočník ne. A o tom to je. Útočník je obvykle bez zábran a obránce zábrany má. Jakmile ale jednou zábrany obránce jsou prolomeny, běda útočníkovi.
  3. Máme strach z pomsty. Zatímco předchozí dva typy strachu byly spíše emocionální, strach z pomsty je spíše racionální. Dobře, říkáte si, tomuto dementovi se mohu ubránit teď a tady. On si ale na mne pak někde počká nebo si počká na někoho z mých blízkých, podpálí mít auto či dům, pozve si na mě kamarády nebo si na mě počkají jeho sou­kme­novci. Nepustíme se do bitvy, protože bychom vyvolali válku, kterou bychom nejspíš prohráli. Abychom překonali tento strach, je dobré vědět, že v tom nejsme sami. Pokud nemáme mocné přátele či vlastní gang, je hodně dobré vědět, že stát je na vaší straně a v případě potřeby ochrání vás i vaši rodinu.
  4. Máme strach z následků. Jedná se opět o racionální formu strachu. Když už se nezalekne­me útočníka ani jeho kamarádů, můžeme se často oprávněně bát následků, které náš čin vyvolá. Můžeme být zatčeni, vyslýcháni, obviněni a dokonce souzeni, že jsme se bránili neoprávněně či nepřiměřeně. Můžeme přijít o práci a náš předchozí celkem dobrý život se zhroutí.

Z toho všeho je zřejmé, že je velmi obtížné se bránit, jste-li v tom sami. Strašně důležité je, zda jsou stát a zákony na vaší straně. Proklamace typu, že žijeme v právním statě, a tudíž by se lidé neměli sami bránit, jsou hrozně nebezpečné. V Londýně policie dokázala zneškod­nit teroristy do 8-mi minut. To je obdivuhodné, přesto během této doby zemřelo hodně lidí.

K tomu, aby vás někdo zranil či zabil, nejsou potřeba dlouhé minuty, ale stačí sekundy. Když se ocitnete v ohrožení života, budete v tom dlouhé minuty či dokonce desítky minut sami. Proto se potřebujete bránit a bránit se účinně a efektivně bez ohledu na následky, které to zanechá na zdraví a životě útočníka.

Nežijeme ve špatné době, ale také ne v ideální době. Kdybychom žili v ideální době, byl bych jeden z prvních, kdo si přál a žádal, aby lidé nenosili ani nedrželi střelné ani chladné zbraně. Hrozí-li nám ale reálné vnější i vnitřní ohrožení, je nesmysl snažit se lidi odzbrojit nebo omezit jejich schopnost se bránit skrze přísné zákony.

Některé evropské země významně omezují právo svých občanů na obranu. Nesmíte nosit ani použít na svou obranu nůž, pepřový sprej natož střelnou zbraň. Mezi nejstupidnější nápady patří, že byste měli mít právo se bránit jen po setmění. Přece byste nechtěli ublížit agresorovi, jehož život je dle neomarxistických norem stejně cenný jako ten váš.

Přitom vždy obyčejný občan bude ten, kdo bude čelit zlodějům, lupičům, sexuálním násilníkům či teroristům v první linii. Nebude to politik skrytý za svou ochrankou a zdmi svého sídla. Důležité je, aby stát stal za svými řádnými občany, chránil je a umožňoval jim účinně se bránit, budou-li napadeni. Postaví-li se občan nevyprovokovanému hrubému násilí, i když způsobí útočníkovi smrt, měl by stát být vždy na jeho straně. Jen tak stát může chtít, aby jeho občané stáli za ním, bude-li napaden či ohrožen.

My občané bychom měli být velmi citliví na veškeré snahy politiků omezit naše právo a schopnost se bránit. Jakékoliv snahy odzbrojit obyvatelstvo zvláště v nejisté době se rovnají snaze ho porobit a to bychom neměli dopustit, je-li nám život milý.

Autor: Rostislav Szeruda | sobota 10.6.2017 19:40 | karma článku: 37.74 | přečteno: 1428x


Další články blogera

Rostislav Szeruda

Evropská muslimská armáda – chceme to?

Když do Evropy začali proudit uprchlíci v podobě masy mladých silných mužů, málokdo věřil tvrzení, že se jedná o skupinu doktorů, inženýrů a jiných pracantů, kteří spasí náš důchodový systém. Člověk v nich spíše viděl armádu.

29.4.2018 v 18:25 | Karma článku: 39.95 | Přečteno: 1942 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Hra na válku

Chemický útok v Sýrii. Jsou pochybnosti, zda se opravdu stal nebo ne. Pokud se stal, je otázkou, kdo ho má na svědomí. Mocní tohoto světa ale mají jasno. Výsledek: na Sýrii letí 105 raket bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN.

22.4.2018 v 17:52 | Karma článku: 28.56 | Přečteno: 532 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Nová doba si žádá nové děti

V poslední době sílí snaha dostat děti, co nejdříve do školek a škol, aby se dostaly, co nejdřív pod vliv státu a různých neziskových organizací, které se postarají o jejich „dobro“, a přitom se omezil vliv rodičů na výchovu.

8.4.2018 v 20:28 | Karma článku: 25.44 | Přečteno: 574 | Diskuse

Rostislav Szeruda

President non grata

Pan prezident Miloš Zeman vyhrál demokratické volby. Dobojováno jest – přesto zbraně zřejmě hned tak ještě neutichnou. Miloš Zeman se nezmění a jeho oponenti také ne. Čeká nás další hodně perné i peprné prezidentské období.

28.1.2018 v 17:23 | Karma článku: 31.73 | Přečteno: 955 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karol Wild

Už zkoumali její diplomku?

Aféry s opsanými diplomkami nemají konce. Proto se vnucuje otázka, zda by se ještě před jmenováním nové ministryně neměla přezkoumat její diplomka. Aby nedošlo k dalšímu maléru.

17.7.2018 v 18:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Eva Sykova

Vést férovou diskusi s názorovým oponentem dokáže jen málokdo.

Házet láhve dokáže každý hlupák. Děsí mě úroveň současné komunikace o politice a nízká úroveň respektu k názoru druhých. Čím dál více se zužuje na vulgaritu, agresivitu a “nálepkování”.

17.7.2018 v 16:23 | Karma článku: 26.81 | Přečteno: 450 | Diskuse

Jana Martincová

Jak by média informovala, kdyby na summitu NATO dělal Trump co Juncker a opačně?

Je zvláštní, jak média některé politiky šetří a jiným nemohou přijít na jméno. Nezdá se vám? Mezi ty druhé jmenované již třetím rokem patří Donald Trump.

17.7.2018 v 14:50 | Karma článku: 42.52 | Přečteno: 2020 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Chudoba národa v překrásné české vlasti

Strávil jsem právě rodinou týdenní dovolenou v nádherném jihočeském Povltaví a zároveň jsem musel politovat náš národ, že radost z takové krásy přírody a kulturního dědictví mu kazí vláda mizerných politiků a hrabivé oligarchie.

17.7.2018 v 14:23 | Karma článku: 19.06 | Přečteno: 575 | Diskuse

Jiří Štipský

Krčál se ve stínu Malé, ale ta je pryč a ministrův podvod s diplomkou je rázem viditelný

Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál je dalším v řadě (bohužel nikoli posledním), jenž je médii usvědčen z toho, že se honosí vysokoškolským titulem, k jehož získání si dopomohl nečestným způsobem.

17.7.2018 v 13:47 | Karma článku: 13.85 | Přečteno: 406 | Diskuse
Počet článků 62 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1093

Jsem člověk zajímající se o lidskou duši a její podstatu. Vyznávám svobodu myšlení a slova. Jsem autorem několika knih. Aktuálně mi vychází kniha: Nový pohled na lidskou duši a vědomí.  www.szeruda.cz

Najdete na iDNES.cz