Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co nás čeká a nemine

24. 05. 2017 20:20:18
Z rozmlácenýho kostela v krabici s kusem mýdla, přinesl jsem si anděla, polámali mu křídla. Bratříčku, zavírej vrátka. Znáte ty verše a promlouvají k vám ještě?

Je zajímavé, že když si dnes pustím písničky Karla Kryla, nemám pocit, že se vztahují k době dávno minulé, ale mám pocit, že jsou stále nepříjemně aktuální. Vím, že vznikly v době minulé totality, okupace a komunismu. Přesto mám pocit, že je budeme brzo zpívat znova, jak se k nám skrytě plíží nové ideologie, nové způsoby oku­pace a nová forma totality pod hlavičkou demokracie made in EU.

Západní Evropa nezavřela svá vrátka, když to ještě šlo, a jejím andělům polámali křídla chudáčci ze všech možných islámských zemí. My nejspíš dopadneme zcela stejně, pokud budeme jejího příkladu slepě následovat. V Manchesteru tento týden bomba zabíjela děti. Co na to politikové? Nemáme se nechat zlomit a zvyknout si. Nějak se nemohu ubránit pocitu, že v té první části věty je cítit výsměch a v druhé je skryto pohrdání občany, demokracií, civi­lizací a tím, čemu se říká hodnoty.

Co když teroristé zabijí 10x či 100x více lidí? Co na to řeknou politikové? Nenechte se zlomit a zvykejte si! Kolikrát vám to máme ještě říkat?! Kdo si myslí, že politikové, kteří včera umožnili vstoupit zlu do Evropy, dnes hýří slovy soucitu, porozumění, tolerance a nutí občany si zvykat na zlo (to je přece ta demokracie a svoboda v praxi), budou zítra jednat ve prospěch občanů a zlu se vzepřou, je hodně naivní.

Co udělají politikové po teroristickém útoku, kromě toho, že budou chvíli hloupě a zcela neupřímně žvanit? Musí zabránit dalším škodám. Musí zabránit lidem, aby na sociálních sítích vyjadřovali, co si o tom všem myslí. Co kdyby si náhodou nechtěli zvykat? Musí zabránit lidem, aby se náhodou neobrátili proti těm, kteří toto „dobro“ multikulturalismu přinesli do blízkosti jejich domovů. Musí zabránit všem výzvám k odporu – jsou to přece projevy rasové a náboženské nesnášenlivosti, podporování ve stereotypech, které není možno tolerovat. Koneckonců politikům i policii se lépe stíhají obyčejní pracující lidé žijící své malé životy než nějací ozbrojení teroristé.

Pro politiky je důležité veřejně vyjádřit soucit, soustrast, šok, odhodlání se nenechat zlomit a vyzvat občany, aby si už konečně začali zvykat. Neveřejně je to pro ně dobrá příleži­tost zase omezit svobodu slova, pohybu, shromažďování a zavést nová opatření monitorující nežádoucí názory, chování a jiné aktivity občanů. Nespokojené občany je nutno krimina­lizovat. Každý další teroristický útok tak nevede k odstranění jejich příčin, ale přibližuje společnost k policej­nímu státu, za což je občan nakonec ještě politikům vděčný, protože má iluzi bezpečí, když vidí na ulicích policisty a vojáky se samopaly.

Je možné, že občané dnes zděšení teroristickými útoky, budou již zanedlouho podobné titulky v novinách a zprávách chladně přecházet. Třeba se smíříme s příchodem zla do své země a blízkosti svých domovů a budeme se snažit ho nevidět, pokud to bude jen trochu možné, a snažit se mu vyhýbat, jak to půjde, a raději se s ním v žádné formě nepokoušet bojovat, aby si nás to zlo nenašlo dříve než ty ostatní. Třeba podlehneme Stockholmskému syndromu a začneme milovat své nepřátele.

Je ale také možné či dokonce pravděpodobné, že dříve nebo později někdo začne střílet do živlů z řad muslimských migrantů. Může to být policista v ohrožení či voják, jemuž budou chtít vzít zbraň, nebo občan, který se zapomněl nechat odzbrojit a pocítil nutkavou potřebu se bránit, či mstitel, jemuž někdo zabil bombou nejbližší. Neomarxisté budou moci litovat „nevinné“ oběti, žádat přísné potrestání viníků, kteří se nepřiměřeně bránili a odpověděli na zlo zlem. Budou se snažit zastrašit všechny, kdo by je snad chtěl následovat.

Politikové a představitelé elity si často myslí, že stojí nad lidmi, že si je mohou koupit, manipulovat s nimi a vodit je za nos, jak se jim zlíbí, a přitom sami jsou nedotknutelní ve svých limuzínách a domech hlídaných ochrankou. Peníze prý nesmrdí, ale lidé ano. Je to možná pravda, ale jak říká jedno čínské přísloví: Vrabec je malý ptáček, ale má srdce a žluč.

Zákon akce a reakce říká, že působí-li síla určitým směrem, dříve nebo později se proti ní postaví jiná stejně velká či ještě větší síla a její působení zastaví. A nejen to. Kyvadlo vychýlené na jednu stranu dříve či později, se nejen vrátí do své klidové polohy, ale pře­kmitne přes ni na druhou stranu. Stejně tak zlo bylo vždy v historii potrestáno zlem. Kdo zasel vítr, sklidil bouři. Nevím, proč si tedy někteří lidé myslí, že to bude jinak.

Je ovšem pravda, že zlo v první fázi jednoznačně vítězí. Nacistickým a fašistickým idejím dlouhou dobu fandily a tleskaly elity celého světa. Němci se dostali až k Moskvě, dobyli Francii a skoro vyhráli leteckou bitvu nad Británii. Japonci úspěšně přepadli Pearl Harbor. Ideje komunismu na dlouhou dobu ovládly Rusko a celou východní Evropu. Přesto však toto zlo bylo nakonec poraženo.

Neomarxistické ideje nahradily ty komunistické a radikální islám se stává stejným zlem a rizikem jako kdysi nacismus. Dá se očekávat, že tyto nenávistné ideologie na dlouhou dobu zvítězí a ovládnou řadu zemí, což už se ve velké míře stalo. Již vlastně padla celá západní Evropa. Otázkou je jen, kudy povede ta linie, kde se jejich vliv díky statečnosti obránců, podaří zastavit. Doufejme jen, že to tentokrát bude před naší hranicí a nikoliv daleko za ní.

A tak Král do boje táh...

Autor: Rostislav Szeruda | středa 24.5.2017 20:20 | karma článku: 33.57 | přečteno: 969x


Další články blogera

Rostislav Szeruda

Evropská muslimská armáda – chceme to?

Když do Evropy začali proudit uprchlíci v podobě masy mladých silných mužů, málokdo věřil tvrzení, že se jedná o skupinu doktorů, inženýrů a jiných pracantů, kteří spasí náš důchodový systém. Člověk v nich spíše viděl armádu.

29.4.2018 v 18:25 | Karma článku: 39.95 | Přečteno: 1942 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Hra na válku

Chemický útok v Sýrii. Jsou pochybnosti, zda se opravdu stal nebo ne. Pokud se stal, je otázkou, kdo ho má na svědomí. Mocní tohoto světa ale mají jasno. Výsledek: na Sýrii letí 105 raket bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN.

22.4.2018 v 17:52 | Karma článku: 28.56 | Přečteno: 532 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Nová doba si žádá nové děti

V poslední době sílí snaha dostat děti, co nejdříve do školek a škol, aby se dostaly, co nejdřív pod vliv státu a různých neziskových organizací, které se postarají o jejich „dobro“, a přitom se omezil vliv rodičů na výchovu.

8.4.2018 v 20:28 | Karma článku: 25.44 | Přečteno: 574 | Diskuse

Rostislav Szeruda

President non grata

Pan prezident Miloš Zeman vyhrál demokratické volby. Dobojováno jest – přesto zbraně zřejmě hned tak ještě neutichnou. Miloš Zeman se nezmění a jeho oponenti také ne. Čeká nás další hodně perné i peprné prezidentské období.

28.1.2018 v 17:23 | Karma článku: 31.73 | Přečteno: 955 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karol Wild

Už zkoumali její diplomku?

Aféry s opsanými diplomkami nemají konce. Proto se vnucuje otázka, zda by se ještě před jmenováním nové ministryně neměla přezkoumat její diplomka. Aby nedošlo k dalšímu maléru.

17.7.2018 v 18:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Eva Sykova

Vést férovou diskusi s názorovým oponentem dokáže jen málokdo.

Házet láhve dokáže každý hlupák. Děsí mě úroveň současné komunikace o politice a nízká úroveň respektu k názoru druhých. Čím dál více se zužuje na vulgaritu, agresivitu a “nálepkování”.

17.7.2018 v 16:23 | Karma článku: 26.81 | Přečteno: 450 | Diskuse

Jana Martincová

Jak by média informovala, kdyby na summitu NATO dělal Trump co Juncker a opačně?

Je zvláštní, jak média některé politiky šetří a jiným nemohou přijít na jméno. Nezdá se vám? Mezi ty druhé jmenované již třetím rokem patří Donald Trump.

17.7.2018 v 14:50 | Karma článku: 42.52 | Přečteno: 2020 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Chudoba národa v překrásné české vlasti

Strávil jsem právě rodinou týdenní dovolenou v nádherném jihočeském Povltaví a zároveň jsem musel politovat náš národ, že radost z takové krásy přírody a kulturního dědictví mu kazí vláda mizerných politiků a hrabivé oligarchie.

17.7.2018 v 14:23 | Karma článku: 19.06 | Přečteno: 575 | Diskuse

Jiří Štipský

Krčál se ve stínu Malé, ale ta je pryč a ministrův podvod s diplomkou je rázem viditelný

Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál je dalším v řadě (bohužel nikoli posledním), jenž je médii usvědčen z toho, že se honosí vysokoškolským titulem, k jehož získání si dopomohl nečestným způsobem.

17.7.2018 v 13:47 | Karma článku: 13.85 | Přečteno: 406 | Diskuse
Počet článků 62 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1093

Jsem člověk zajímající se o lidskou duši a její podstatu. Vyznávám svobodu myšlení a slova. Jsem autorem několika knih. Aktuálně mi vychází kniha: Nový pohled na lidskou duši a vědomí.  www.szeruda.cz

Najdete na iDNES.cz